Follow

Przykład, dlaczego warto publikować swoje treści również poza scentralizowane platformy.

· · Web · 5 · 6 · 11

@icd@mastodon.internet-czas-dzialac.pl A potem są filmiki, że "a bu hu hu! złe i niedobre algorytmy chowają nasze filmy!" albo "Fe jutub! Cenzurujo!".

Ciekaaaaaawe dlaczeeego...

@arek@mastodon.internet-czas-dzialac.pl @icd@mastodon.internet-czas-dzialac.pl Bo Syndrom Sztokholmski? Nawet jeśli znają alternatywy to i tak ponieważ te nie są tak popularne to i tak wolą się trzymać kurczowo platformy, która jakkolwiek nawet w małym stopniu ich pokaże.

Streamerzy z Twitcha mają identycznie.

@szkodnix @icd przeraża mnie to, ale dla dużych YouTuberów liczą się cyferki, programy partnerskie, reklamy, sponsorzy, więc nie liczę na jakiekolwiek odtrzeźwienie. Natomiast doceniam Kubę Klawitera, że wyraźnie mówił kiedy coś reklamuje i jaki fragment jest sponsorowany (obecnie nie oglądam ale pamiętam że tak było).

@arek@mastodon.internet-czas-dzialac.pl @icd@mastodon.internet-czas-dzialac.pl Niestety to już jest łańcuch - liczą się dla nich cyferki bo dla osób, które płacą za reklamy te cyferki się liczą. I leeeeeeci cały łańcuch cyferkolubstwa!

@szkodnix @icd sam wpadłem w taką pułapkę jak jeden z pierwszych odcinków ICD szybko zdobył tysiąc wyświetleń. Natomiast dzisiaj już nie z wracam uwagi na liczby, cieszę się że docieramy do zainteresowanych czysto organicznie :)

Wrzucając tego toota z konta icd zapomniałem dodać alt-text 🤕 zatem komentarz wyjaśniający:

Jest to zrzut ekranu z Youtube'a. Film pod tytułem: "Nowe produkty Apple'a — miłość, obojętność czy nienawiść?" autorstwa Kuby Klawitera. Film został zdjęty z Youtube'a z następującą informacją: "Ten film zawiera treści partnera Apple, który zablokował go na mocy praw autorskich".

Źródło: youtube.com/watch?v=6rqCnqP6yA

@arek trzeba na pewrtube się przenieść.

@icd doskonały przykład, dlaczego nie warto publikować treści na YT ;)

Sign in to participate in the conversation
Internet. Czas działać! - serwer Mastodona

Oficjalna instancja Mastodona inicjatywy „Internet. Czas działać!”