Show newer

When people say they have nothing to hide, let's reply:

* Post your passwords here
* Write down everybody you hate
* Tell the world who you voted for
* List all the videos you watched

- Medical history.
- Sensitive conversations with employers, children, spouses.
- Billing and banking information.
- Purchase information.
- Web search history.
And more...

I need privacy. Not because my actions are questionable, but because 'your' judgement and intentions are.

And it doesn't matter whether or not my communications are weighty or frivolous in nature - they are mine and only for those whom I've chosen to share them with. Not the government's, nor goog's, nor my ISP's, but mine.

Also, what is legal where I live today, may not be legal tomorrow and my discussion of it may incriminate my future self. It has happened in the past many times to others in other places.

@arek Myślę podobnie. Ale do winy systemu nauczania dodam "winę" takiego a nie innego działania ewolucji: człowiek jest zwierzęciem świetnie przystosowującym się do nowości. Ale współczesny świat wymaga takiej elastyczności, której nie jest w stanie sprostać nawet tak wspaniała istota jak człowiek. Łatwiej radzą sobie umysły młode (jeszcze bardzo plastyczne) a także osoby szczególnie biegłe w kwestiach technologicznych. Natomiast dla większości zwyczajnych ludzi nauczenie się obsługi nowego oprogramowania wymaga wysiłku. Osoby świetne technicznie tego do końca nie czują, bo dla nich to nie jest wysiłek i dziwią się, jak można mieć z tym jakikolwiek problem. Tak samo jak osoba świetnie wysportowana nie rozumie, że 70-latek po prostu nie może zrobić nawet trzech pompek. I zrobienie nawet dwóch pompek jest dla niej wielkim sukcesem. W takich sprawach potrzebna jest empatia, szczególnie wobec osób spoza swojego kręgu towarzyskiego (a więc współodczuwanie z ludźmi, którzy nie są biegli w komputerach, są trochę starsi, a więc ich umysły są naturalnie mniej plastyczne; lub nie mieli szczęścia do dobrych nauczycieli, którzy wzmocniliby w nich naturalną ciekawość ludzką i gotowość podejmowania wyzwań intelektualnych i zmiany nawyków). Empatia. ☮️ 💜 @lukaso666

Considering how many of you are asking...

"Can I transfer a Figma project to Penpot?"

Take part in the conversation by joining our community!

community.penpot.app/t/can-i-t

Odebrałem skany z moich pierwszych analogowych zdjęć zrobionych Smeną Symbol 📷

Jestem zachwycony, jak dobrze poszło! Na filmie Fujicolor 200 Color 36 klatek zrobiłem 38,5 zdjęcia. Z tego około 26-27 ostrych i całkiem ładnie wykadrowanych. Smena jest pozbawiona dalmierza i światłomierza, a także nie widać tak naprawdę, co będzie w kadrze! Jedynie, na czym mogłem polegać to na swojej wiedzy wyciągniętej z robienia cyfrowych zdjęć. 🙈

Oczywiście część z tych fotek pojawi się na Pixelfedzie :)

Kdenlive can split long video to smaller parts with different scenes, great handy tool for organize VHS video records.

@ericbuijs
I've set up postfix, nginx, postgres and all their friends from scratch lots over the decades. yunohost is a great timesaver and REALLY saves a lot of bother with postfix - it's the best part!
@elias @yunohost

@arek @roboneko @alex @dave @verita84 it's a federated alternative to pleroma/mastodon that I'm working on

Autumn is coming, it's right time to upgrade LineageOS to 19.1

I just removed my Facebook and Instagram accounts. I'm not sure if that was a good idea. Let's see what happens.

Zbieranie gruszek oraz jabłek dopiero rozpoczęte, a już wiaderka pełne!

I've opened Twitter in my web browser after that, my computer hung up for a while, so I've just closed the Twitter tab.

Trochę osób przyszło, bo 50-60 :) Szkoda, że nie udało mi się nagrać całości prezentacji przez `recordmydesktop`. Nauczka na przyszłość, korzystaj z zewnętrznej apki i/lub zewnętrznego nagrywaka :)

Dla patronów :icd: przygotuję voice-over, w ramach ICD na pewno powstanie odcinek o YunoHost!

Ponad 4 miliardy euro kary dla #Google za wykorzystywanie swojej pozycji na Androidzie poprzez nieuczciwie promowanie swojej wyszukiwarki i utrudnianie konkurencji innym producentom telefonów. 4 miliardy euro to astronomiczna kwota 🌠 (=4 tysiące milionów; kwota niewyobrażalna dla większości ludzi), ale niestety Google stać na takie kary. A wyrządzone dotychczas szkody się nie odstaną. Dlatego warto nagłaśniać sprawę - by chociaż ludzie wiedzieli, że sąd uznał, że Google postępowało nieuczciwie. Tyle możemy zrobić dla zdrowej konkurencji wśród firm.
next.gazeta.pl/next/7,151243,2

Show older
Internet. Czas działać! - serwer Mastodona

Oficjalna instancja Mastodona inicjatywy „Internet. Czas działać!”